EYE 2018: Digitální revoluce: Jak vytvořit férové podmínky mezi generacemi?

27. 5. 2018 / Dominika Švecová

čas čtení 1 minuta


Ve Štrasburku ve Francii se 1. a 2. června 2018 uskuteční třetí ročník setkání mladých lidí z celé Evropy, EYE 2018 - European Youth Event. Akce se zúčastní více než osm tisíc mladých lidí z celé Evropské unie, ve věku od 16 do 30 let. Účelem akce je předkládat přítomným politikům nápady od mladých lidí ohledně toho, jaká má být budoucnost jejich kontinentu, a diskutovat o tom s nimi. 


Akce je zcela zdarma a je určena pro registrované skupiny více než 10 mladých lidí ze zemí EU.

V Evropském parlamentu se mohou lidé účastnit až 4 aktivit denně které budou simultánně překládány do třech jazyků – angličtiny, francouzštiny a němčiny.


Je to i vaše Evropa. Abyste si mohli i vy vyzkoušet zauvažovat o tématech, která  se budou probírat v Evropském parlamentu, připravili jsme si pro vás, výběr otázek, ke kterým se můžete vyjadřovat na stránkách BL, pokud je vám nad 30 let, nebo přímo na stránkách EYE European Youth Ideas, pokud je vám mezi 16 – 30 lety, zde:  https://www.europeanyouthideas.eu/questions


Dnešní, sedmé téma k úvaze a diskusi je:

THE DIGITAL REVOLUTION: HOW TO CREATE FAIRNESS BETWEEN GENERATIONS? -DIGITÁLNÍ REVOLUCE: JAK VYTVOŘIT FÉROVÉ PODMÍNKY MEZI GENERACEMI?

Delší, zdravější život zpomaluje proces stárnutí, zatímco digitální revoluce vede k zrychlobání rytmu našeho života. Je načase uvažovat o nových alternativách a nové politické strategii.

Jak vytvořit férové podmínky pro růpzné generace, včetně příležitostí pro mladé lidi a důchodových práv pro staré?

Mohou sociální sítě a onlinové aplikace vést k odstranění samoty a k zlepšení lékařské péče pro staré lidi? https://www.europeanyouthideas.eu/digital-revolution-how-create-fairness-between-generations

0
Vytisknout
3903

Diskuse

Obsah vydání | 29. 5. 2018