Úmrtnost na koronvirus postihuje všechny věkové kategorie

12. 4. 2020

Americké zdravotnické úřady zveřejnily statistiky ohledně toho, kolik vážných případů nakažení koronavirem bylo ve 43 státech USA přijato do nemocnic po 1. březnu a jaké procento z nich zemřelo, viz níže.

Statistiky nezaznamenávají počet nakažených v obyvatelstvu, jen počet vážně nemocných, přijatých do nemocnic, a jejich úmrtnost.

Ze statistik vyplývá, že postiženy jsou všechny věkové kategorie, i když mladí lidé méně:

Procento z celkového počtu vážně nemocných 6479 pacientů, přijatých do nemocnice v jednotlivých věkových kategoriích:
 

Procento lidí z výše uvedené kohorty, kteří zemřeli:
Koronavirus podle těchto statistik v USA usmrcuje každého desátého pacienta středního věku přijatého do nemocnice a 40 procent pacientů straších 85 let. Statistiky pocházejí od 1000 nemocnic a od 180 000 poskytovatelů zdravotních služeb.

Chronická choroba ledvin vede k 2,5 krát většímu riziku úmrtí u hospitalizovaných pacientů. Život ohrožující jsou také cukrovka, nemoci plic a srdce.

57 procent hospitalizovaných pacientů bylo mladších 65 let. Muži umírají 1,3 krát častěji než ženy. Průměrný věk pacienta hospitalizovaného s koronavirem je 59,6 let.

Pětašedesátiletý pacient s více chronickými nemocemi - vysokým tlakem, cukrovkou, nemocí ledvin a obezitou - má takovou smrtnost jako pětasedmdesátiletý pacient bez nemocí.

Podrobnosti v angličtině ZDE   (placený přístup)
0
Vytisknout
7654

Diskuse

Obsah vydání | 21. 4. 2020