Právní analytik Fox News: Mueller může obvinit Trumpa. Důkazů je dost

19. 12. 2018

Právní analytik stanice Fox News, jemuž Donald Trump naslouchá, prohlásil, že zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller se může rozhodnout obvinit amerického prezidenta, vzhledem k "dostatku důkazů" o tom, že se před nástupem do úřadu dopustil zločinů.

Bývalý soudce nejvyššího soudu v New Jersey Andrew Napolitano prohlásil, že je přesvědčen, že je nyní zcela možné předvolání Donalda Trumpa před velkou porotu.

"Myslím, že Bob Mueller ví, že potřebuje svázat prezidenta s určitou verzí událostí, než podnikne další krok, ať už bude jakýkoliv, ať už obvinění nebo předvolání."

Na otázku, zda může následovat obvinění, Napolitano řekl že ano, a citoval vyjádření federálního soudce Williama Pauleyho během soudu s bývalým Trumpovým právníkem Michaelem Cohenem.

Soudce Pauley veřejně prohlásil, že Trump nařídil Cohenovi spáchat federální zločin.

"Je tu dostatek důkazů - to nevyžaduje příliš mnoho analýzy - k obvinění prezidenta," prohlásil Napolitano. "Otázka zní: Chtějí to udělat?"

"Ministerstvo spravedlnosti má na tři názory. Dva říkají, že nemůžete obvinit úřadujícího prezidenta, jeden říká, že můžete, ale všechny tři se věnují problému ´Co uděláte, když statut omezení vyprší?´ Všechny se shodují, že za těchto okolností obviníte tajně, necháte obvinění zapečetěné a zveřejníte je v den, kdy odejde z úřadu."

Podrobnosti v angličtině: ZDE

0
Vytisknout
5896

Diskuse

Obsah vydání | 27. 12. 2018