Sobota 17. hodin: V Saské Kamenici demonstrují i čeští fašisté

1. 9. 2018

čas čtení 2 minuty

Videozáznam německé televize ZDE

Německý novinář a jeho televizní štáb se stali terčem útoků tři neonacistů. Útočníci mlátili opakovaně do kamery, policie nebyla přítomna:

Noc v Saské Kamenici: Při filmování na míst v centru města se náš filmový štáb stal terčem útoků od pravicových radikálů a jen tak tak unikl do bezpečí. Nikdy jsem ještě nezažil tolik nenávisti proti médiím jako o tomto víkendu v Chemnitz.Demonstranti v Chemnitz skandují nacistické heslo o Luegenpresse (lživém tisku):

Skandování "lügenpresse" (lživý tisk, hitlerovský termín), občasné útoky na tisk, píše J. Lester Feder z Huffington Post. Někdo se pokusil sebrat mi mobil, když jsem filmoval:


Organizátor sobotní demonstrace v Chemnitz upozorňuje účastníky, aby na veřejnosti nehajlovali pravicí. Zvláštní, že je nutno účastníky demonstrace, někteří z nichž tvrdí, že nacisté nejsou, na toto upozorňovat. (Říká jim "Nevětrejte si své podpaží. Držte svou pravou ruku u těla." - V Německu je hajlování trestným činem.)Channel 4 News: Ultrapravičáci se znovu srocují v Saské Kamenici, u sochy Karla Marxe. Videoreportáž zde:


0
Vytisknout
5873

Diskuse

Obsah vydání | 4. 9. 2018